نتایج جستجو برای عبارت :

خرما،بهترین پذیرایی عزاداران محرم

خرما،بهترین پذیرایی عزاداران محرم می باشد. خرید خرما در محرم و توزیع آن بین عزاداران از رسومات پیشینه می باشد که از لحاظ علمی نیز ثابت شده و بسیار مفید اعلام شده است. خرما در ماه محرم مانند ماه رمضان از اهمیت بالای غذایی برخوردار است که توصیه می گردد تمامی عزاداران و مردم از این ماده مغذی در این ایام به خوبی استفاده کنند.

فروشگاه آنلاین خرما برای خرید خرما در اینگونه مناسبت ها می تواند بهترین گزینه برای عموم باشد. درصورتی که معتبر و قابل ا

خبر فوری            به اطلاع کلیه عزاداران گرامی می رساند که در ایام ماه محرم الحرام اگر اعلامیه‌ای و خبری مبنی بر اینکه فلان مسجد افتخار دارد شما عزاداران حسینی را به نذری با چلوکباب با نوشابه همراه با سبزی و سالاد دعوت نماید سریعا این بنده حقیر را خبر کرده تا باهم برویم.
  باتشکر   من الله توفیق
من از قدیم خرما زاهدی را خیلی دوست داشتم و دارم. ولی وقتی با بسیاری از دوستانم در مورد این خرما صحبت می کنم، حتی اسم اون را هم نشنیدند. یک تفاوتی که توی تهران و جنوب ایران در خصوص خرما وجود داره همینه که سایر خرماها را اصلا نمی شناسند.
اکثر افراد صرفا یک یا حداکثر چند خرما را می شناسند و اصلا حتی سراغ سایر خرماها هم نمی روند.

به نظرم بهترین خرما برای چای خوردن خرمای زاهدی است. این خرما بسیار خوشمزه و خوب است.

به هر حال من خودم سعی می کنم هر چند
شعر پیشواز محرم  تسلیت  پیشواز محرم مداحی ماه محرم , اس ام اس تسلیت محرم , شعر محرم , اشعار پیشواز ماه محرم , شعر و ترانه , اشعار محرم , نوحه پیشواز ماه محرم
نوحه پیشواز محرم
مـردم بسـاط گـریـه و مـاتـم بیـاوریـدوقتش شده که بیرق و پرچم بیاوریدمــردم کتـیبه هـای حـسـینیـّه نـزد کیـسـت؟«باز این چه شورش است که...عالم» بیاوریدخواهید از خدا که در این شصت روز عمردر بـیـن روضــه هــا نـکـنــد کـم بـیـاوریـد
ادامه مطلب
اشعار نوحه محرم نوحه محرم جدید متن نوحه محرم جدید متن نوحه محرم , شعر و ترانه , نوحه و مداحی مخصوص محرم, اشعار محرم , متن نوحه های محرم , شعر نوحه و مداحی مخصوص محرم , متن نوحه مخصوص محرم , متن نوحه محرم
متن نوحه مخصوص محرم جدید
ادامه مطلب
زودتر از آنچه که فکرش را بکنیم
قیامت مشخص خواهد کرد
عزاداران واقعی مصیبات حضرات آل‌الله علیهم صلوات‌الله
چه کسانی بوده‌اند
فعلا که شیطان -انسان‌شناس- چه هنرمندانه توانسته است
این مایه‌ی وحدت را تبدیل به ابزار افتراق -ما شیطان‌نشناس‌ها- کند.
صدق الله العلی العظیم:
«إنه لکم عدو مبین»
ای عاشقان کربلابوی محرم میرسد/شیعه برای اشک وغم کوی محرم میرسد/آتشفشان عشق اواندرجهان غوغاکند/برچرخش هر ماتمی گوی محرم میرسد/باشدحسین بن علی محبوب درگاه خدا/گشته سیه پوش عزاروی محرم میرسد/زمزم برای اشکها جاری تارودفرات/تحکیم ایمان بشرخوی محرم میرسد/ایثار یاران ولی داردنشان عاشقی/جاری درآن خون خداجوی محرم میرسد/اسلام وقرآن نبی مدیون شورکربلا/همراه اوزینب که رهپوی محرم میرسد/گشته سیه پوش عزاکل جهان وکوچه ها/دلدادگی وعاشقی توی محرم میرسد/
چه مقدار خرما بخوریم؟سوال امروزه بسیاری از افراد این است که میزان لازم برای سلامت بدن خود، روزانه دریافت چه مقدار خرما می باشد؟ از این اکثریت به دنبال منابعی موثق برای آگاهی از این نکته بسیار مهم درباره میزان مصرف خرما هستند. بنابراین ما در زیر مطلبی را در این باب آورده ایم تا چراغ راهی برایی افرادی باشد که در پی دانستن این نکته مهم مصرف خرمای لازمه برای بدن هستند.

عده ای معتقدند که خرما به سبب ارزش غذایی بسیار بالایی که داراست، ضروری است
 مواد لازم
    25 عدد خرما    50 گرم شکلات 75 درصد    25 گرم کره    گردو    کنجد    دارچین
 مراحل
    هسته خرما رو در بیارید و یه مقدار با دست بازشون کنید سعی کنید مثل قایق درشون بیارید فقط مراقب باش از هم باز نشن یدونه ظرف رو پر آب کنید بذارید بجوشه و با بخاره اون کره و شکلات رو آب کنید شکالات آب شده رو روی خرما بریزید و روشو با هر چی خواستید تزیین کنید در آخر روش یه مقدار دارچین بپاچید و تمام

خرما به واقع دارویی عجیب است.
اگر دچار بیماری کم خونی هستید و برای درمان آن باید بدن خود را به خوردن قرص و کپسولهای شیمیایی بسپارید ، بهتر است بدانید که بهترین درمان کم خونی در خوردن روزانه خرما است که عوارض خاصی هم ندارد.
خوردن خرما حتی باعث ایجاد یا تشدید بیماری دیابت نیز نمی شود.
خرما بهترین گزینه برای از دست رفتن انرژی حاصل از فعالیتهای روزانه است.
همچنین اگر کبدتان چرب و پر کار است ، خوردن خرما توصیه می شود.
یکی دیگر از خواص و فواید خوردن
خرما را می توان تازه از آنجا که از درختان نخل برداشت می شود ، تازه میل کرد و یا سال ها خشک و ذخیره می شود. هنگامی که خرما در کیسه های پلاستیکی خشک و بسته بندی می شود ، آنها تمایل به تولید یک شربت شیرین دارند که خرما را مرطوب و خوشمزه می کند.

ادامه مطلب
 اندیشه  اعتقادات  اخلاق محرم
 دسترسی سریع انتخاب کنید
۵۲۰۷
اخلاق محرم
محرّم شهر بکاء و تباکی و ماه احزان آل محمد (ص) است. محرّم ماه «بلی» گفتن به «أَلَسْتُ أَوْلی بِکمْ» در غدیر است.
محرّم شهر بکاء و تباکی و ماه احزان آل محمد صلی الله و علیه وآال و سلم است. محرّم ماه «بلی» گفتن به «أَلَسْتُ أَوْلی بِکمْ» در غدیر است. محرّم هنگام «لأَبْکینَّ لَک بَدَلَ الدُّموُعِ دَماً» است. محرّم ماه ابراز محبت شیعه به مقام ولایت و امامت ائمه هدی (ع) است. ماه
شیر عسل و شیره خرما
مردم
صحرا هسته درخت خرما را در آورده و از آن نان می پزند این هسته را بو داده
و از آن به عنوان قهوه استفاده می کنند، چرا که دم کرده آن بسیار مطبوع
است یا حتی آن را در آب برای چند روز خیس کرده و به عنوان غذای مقوی به
شترهای خود می دهند و معتقدند که این غذا از گندم و جو مقوی تر است.اثر
دیگر معجزه آسای هسته خرما از بین بردن تورم پلک های چشم است؛ برای این
منظور پمادی از هسته خرما درست کرده و آن را روی چشم می گذارند؛ این پماد
برای ر
بیشتر با سرکه خرما آشنا شویم
مفید بودن سرکه خرما مستلزم خمری بودن آن است.
به این معنی که فرآیند تولید سرکه طبیعی سنتی خرما می بایست به طور کامل در مدت 2ماه سپری شود. این فرایند باید بدون استفاده از هرگونه مواد افزودنی ( کارامل و ... ) و با کمک آنزیم تولید سرکه به روش طبیعی انجام شود.
ادامه مطلب
وجود تصاویر درخت خرما بر روی اشیای حاصل از کاوش‌های باستان‌شناسی
نشانه قدمت نخلستان‌های خرما در تمدن حوزه هلیل رود می‌باشد. در همین راستا
جنوب استان کرمان رتبه اول کشور را در تولید خرما داراست و خرمای مضافتی،
کلوته و مرداسنگ ارقام غالب منطقه را تشکیل می‌دهند. اما در جهان بیش از ۶۰
گونه آفت بر روی درخت خرما گزارش‌شده است و حشره سوسک کرگدنی  که
به دلیل شکل و قیافه خاص خود به این نام شناخته می‌شود و در منطقه جیرفت
نیز به تال خرما معروف ا
مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ کَرِیمٌ 
با حضور مردم روستای استند مراسم دهه اول محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان امسال نیز همچون سالهای گذشته با شور و شعور حسینی برگزار گردید . 
در این مراسم کلیه عزاداران شرکت کننده از اول تا روز دوازدهم محرم با نذورات خیرین روستا بر سر سفره حضرت اباعبدالله (ع) مهمان و اطعام گردیدند . 
ضمن اینکه در ظهر روز عاشورا اهالی روستا اعم از ساکنین و استندیهای م
بوی محرم می آید و فضا پاییزی میشود فضا غرق در سکوت میشود...
چه سکوت شگفت انگیزی انگار همه مرد میخواهند گریه کنند در این موقع خنده ها تمام میشود و بغض جای همه ی آن خنده ها را میگیرد
و این موقع محرم است..
خب دوست های عزیز دیگه محرم داره نزدیک میشه و من دیگه به خودم اجازه نمیدم تا آخر محرم پست خنده دار بذارم ولی پست های دیگه ای میذارم که براتون جالب باشه و لطفا همچنان به وبلاگ من سر بزنید
ممنونم 
یاحسین
نظر لطفا یادتون نره
عکس پروفایل محرم
سلام به دوستان فان باران ...
عکس های جدید مناسب برای پروفایل در ماه محرم , عکس های پس زمینه با عنوان ماه محرم :
برای دیدن عکس های بیشتر روی تصویر بالا کلیک کنید
عکس جدید پروفایل برای ماه محرم , عکس پروفایل یا حسین , عکس پروفایل یا عباس , تصاویر پروفایل محرم جدید , عکس های پروفایل محرم سال 98

یکی از سرمایه داران مدینه وصیت کرد که انبار خرمای او را پیامبر اسلام به بینوایان انفاق کند.
پس از مرگ او، رسول خداتمام خرماها را به فقرا داد، آن گاه یک عدد خرمای خشکیده و کم مغز برداشت و به مسلمانان فرمود:سوگند به خدا که اگر خود این مرد، این یک دانه خرما را به بدبخت و گرسنه ای می داد، پاداش آن نزد پروردگار بیش از همه این انبار خرما بود که من به دست خود که پیامبر خدا هستم، به فقرا و بینوایان دادم.
در حدیث دیگری پیغمبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم

انواع بسته بندی خرما مضافتی
خرما مضافتی از مرغوب ترین خرماهای ایران است که در بین مردم به خرما مجلسی و خرما بم یا رطب بم هم شهرت دارد. بافت و زنگ خرما مضافتی فوق العاده دلپذیر است  و رنگ مشکی براق این خرما دلربایی می کند.
امروزه خرما مضافتی بم در بسته بندی های مختلف وارد بازار می شود. بسیاری از این بسته بندی ها به منظور فروش خرما مضافتی در داخل کشور و برخی از بسته بندی های برای فروش خرما مضافتی در خارج از کشور و به منظور صادرات خرما مضافتی ان
خرمای زاهدی بخورید تا سالم بمانید
خرمای زاهدی بهترین خرما در بین خرما می باشد. این خرما برای لاغری بسیار مناسب است.
این خرما ضد سرطان می باشد.
خرمای زاهدی بسیار خوش طعم می باش. با شیر بسیار خوشمزه است برای صبحانه

http://khormazahedi.parsiblog.com/
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

ارد هسته خرما
آرد هسته خرما یا پودر هسته خرما یکی از منابع ارزان قیمت و مناسب برای تغذیه دام است.
پروتیین 8درصد ،چربی 7درصد ،فیبر 21 درصد و انرژی متابولیسم 4400 کالری.
منبع مناسب فسفر است.با توجه به انرژی متابولیسم بالای هسته خرما بهترین گزینه برای فصل های سرد سال است.
به خاطر شیرینی هسته خرما ،در صورت اضافه کردن به جیره ،جیره را بسیار خوش خوراک میکند.
برای شتر مرغ نیاز به پودر هسته خرما نیست وبهتر است هسته را به صور
یک متخصص تغذیه گفت: شیره خرما خطر بروز کم خونی را کاهش می‌دهد و این عارضه را برطرف می‌کند. حیدر علی قربانی متخصص تغذیه اظهار کرد: شیره‌ها جزو مواد غذایی انرژی‌زا هستند و برای مواقعی که بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد، بهترین غذا محسوب می‌شوند؛ شیره خرما از جمله انواع شیره‌ها و تسکین دهنده درد‌های رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی است.

ادامه مطلب
برچسب شیره خرما به صورت لایه باز
دسته: فایل های لایه باز و PSDبازدید: 1 بارفرمت فایل: zipحجم فایل: 1552 کیلوبایتتعداد صفحات فایل: 1
طرح لایه باز برچسب شیره خرما psd برچسب شیره خرما لایه باز برچسب شیره خرما psd لیبل شیره خرما شیره خرما طرح

طرح لیبل لایه باز شیره خرما طراحی شده با فتوشاپ
طرح لایه باز برچسب شیره خرما psd
فرمت فایل psd
شامل یک فایل با فرمت psd که با فتوشاپ طراحی شده است
رزولیشن 300
کیفیت بسیار مناسب برای چاپ
حالت cmyk
فرمت فایل psd
*برنامه های مو
خرما بهترین ماده ی مغذی برای ماه رمضان
خرما، اغلب به سادگی به عنوان "خرما" به عنوان بهترین ماده مغذی در ماه مبارک رمضان نامیده می شود، میوه ای شیرین شیرین است که به نظر می رسد از منطقه خاورمیانه است.
خرید خرما
درخت خرما میوه، که بر روی آن میوه ها رشد می کند، دارای یک ظاهر گرمسیری و شگفت آور است - یک درخت تنها صدها کیلو میوه در سال تولید می کند.
مردم معمولا میوه ها را در شکل تازه و خشک می خورند.

به طور مشخص،انواع خرما یکی از شیرین ترین انواع میوه د

سلام من به محرم/به ماه دلبـــرزینــــــببه اشک سینه زنانش/کنار مــادر زینـــــب سلام من به محرم/به آن که صاحب آن استبه کاروان بهاری/که درمسیر خزان استالسلام علیک یا اباعبداللهمراسم دهه دوم محرم الحرام ١۴۴١
با نوای کربلاییانعلیرضا دهقانیمهدی جوانمردیو دیگر مداحان اهل بیت علیهم‌السَّلامِاز پنج شنبه مورخ 21 شهریور ماه ١٣٩٨هرشب از ساعت ٢٠:٣٠#مجمععاشقانثامن_الائمه#مبلغ_مجلس_اهل_بیت_باشیم...
فروش عمده خرما و رطب مضافتی درجه یک صادراتی
۲۵دی۹۸
خرید عمده خرما و رطب مضافتی درجه یک صادراتی
فروش عمده خرما و رطب مضافتی درجه یک صادراتی
فروش خرما صادراتی و درجه یک بم با بسته بندی شیک و صادراتی

خرید خرما خرید خرمای ارزان  خرید خرما خاصویی  خرید خرمای پیارم  خرید خرما کبکاب  خرید خرما دیجیکالا  خرید خرمای فله ای  خرید خرما فله  خرید خرمای برنی

فروش خرما صادراتی و درجه یک بم با بسته بندی شیک و صادراتی و یا به صورت فله ای و تناژتوسط
سلام من به محرم/به ماه دلبـــرزینــــــب
به اشک سینه زنانش/کنار مــادر زینـــــب سلام من به محرم/به آن که صاحب آن استبه کاروان بهاری/که درمسیر خزان استالسلام علیک یا اباعبداللهمراسم دهه دوم محرم الحرام ١۴۴١
با نوای کربلاییانعلیرضا دهقانیمهدی جوانمردیو دیگر مداحان اهل بیت علیهم‌السَّلامِاز پنج شنبه مورخ 21 شهریور ماه ١٣٩٨هرشب از ساعت ٢٠:٣٠#مجمععاشقانثامن_الائمه#مبلغ_مجلس_اهل_بیت_باشیم...

بازار فروش خرما
خرما یکی از مهم ترین تولیدات کشاورزی ایران است و بازار فروش خرما در ایران تنوع بسیار زیادی در ایران و جهان دارد. از آنجا که بازار فروش خرما نیازمند تحلیل دقیق می باشد باید قبل از ورود به این بازار مواردی مانند سطح زیر کشت خرما منطقه، نوع خرما، عملکرد محصول خرما و میزان عرضه و تضاقا را مرود بررسی قرار داد.
سالیانه حدود 7.5 میلیوت تن خرما در جهان تولید می شود. سرانه مصرفه خرما در سطح جهانی حدود یک کیلوگرم است که کشور عربستان با م
آفتاب محرم برمی آید و کربلای دل را در پرتو خود می سوزاند. سرخی بیرق ایستادگی از گلدسته دست ها بالا می رود و در باد به حرکت در می اید. عطر شهادت مشام را می نوازد و چشم ها در انتظار طراوت اشک به تماشا می نشیند. عقربه زمان روی نقطه پنجم عشق قفل می شود. خواب ها از چشم های خسته می گریزد و حسینیه سینه ها سیاه پوش می شود. آری محرم شده و انتظار لباس های مشکی به سر آمده است. این شب ها باید به سوگ نشست، هر شب به سوگ ستاره ای از آسمان حسین علیه السلام.
فرا رسیدن

صادرات خرما مضافتی
یکی از حیاتی ترین و مهم ترین محصولات استراتژیک ایران بدون شک خرما است. بسیاری از استان های ایران به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خوب در تولید خرما و صادرات خرما در دنیا پیشتاز هستند و استان کرمان با تولید تنها 28000 تن خرما مضافتی در سال و صادرات میزان زیادی از این خرما حرف های زیادی در این زمینه دارد.
خرما مضافتی نه تنها در کرمان بلکه در سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان و هرمزگان و برخی دیگر از شهرهای ایران نیز تولید می شو
مواد لازم :
خمیر 
شکر  =  یک هشتم پیمانه ( همین مقدار میتونید از مارلین هم استفاده کنید )
آب  =  نصف لیوان
خمیر مایه  =  نصف قاشق سوپ خوری
روغن مایع  =  15 گرم
تخم مرغ  =  یک عدد
نمک  =  نصف قاشق چای خوری
آرد  =  حدود 190 گرم ( شاید کمتر و شاید هم بیشتر بشه ! )

مواد میانی ::
خرما  =  25 عدد
آب  =  یک چهارم پیمانه
کره  =  1 قاشق سوپ خوری
دارچین  =  1 قاشق سوپ خوری

ادامه مطلب
بیشتر با سرکه خرما آشنا شویم 

مفید بودن سرکه خرما مستلزم خمری بودن آن است.
به این معنی که فرآیند تولید سرکه طبیعی سنتی خرما می بایست به طور کامل در مدت 2ماه سپری شود. این فرایند باید بدون استفاده از هرگونه مواد افزودنی ( کارامل و ... ) و با کمک آنزیم تولید سرکه به روش طبیعی انجام شود.

مطلب ادامه دارد...
ادامه مطلب
متن نوحه زنجیر زنی امام حسین, متن نوحه زنجیرزنی سه ضرب محرم, نوحه زنجیر زنی برای امام حسین,نوحه عزاداری امام حسین,نوحه کودکانه امام حسین,نوحه های جدید برای امام حسین,مداحی زیبا برای امام حسین
متن نوحه سه ضرب با طبل, متن نوحه زنجیر زنی عاشورا, متن نوحه زنجیر زنی بوشهری محرم , متن نوحه زنجیر زنی همراه با سبک برای محرم 98 , متن نوحه زنجیر زنی زیبا محرم 98
متن نوحه زنجبرزنی شور امام حسین (سبک فوق العاده)
ادامه مطلب
کیک فوری خرما و گردو
مواد لازم
خرمای خردشده نصف پیمانهآبجوش و روغن نباتی از هر کدام 1/3پیمانهجوش‌شیرین نصف قاشق چایخوریشکرو آرد از هر کدام یک پیمانهتخم‌مرغ دو عددنمک نصف قاشق چایخوریگردوی خردشده 1/4 پیمانه
کیک فوری خرمـا و گردو
ادامه مطلب
مراسم عزاداری روضه و سینه زنی شانزدهم شهریور 1398 هیات عزاداران حضرت ابوالفضل علیه السلام در حسینه حضرت ابوالفضل علیه السلام مداح: آقای صاحبعلی مقدم زاده و آقای اسماعیل داوری و آقای محمد چاپاری دریافت فایل صوتی شهادت حضرت علی اصغر علیه السلام
بیشتر خرماهای جهان در خاورمیانه تولید می شود. مطابق اعلام سازمان غذا و کشاورزی (FAO) سازمان ملل ، کشورهای برتر تولید کننده خرما در سال 2016 بودند:مصر: حدود 1.7 میلیون تن تولید می شود. رایج ترین انواع خرما در مصر هانی و زاغول است.
ایران: 1.1 میلیون تن خرما تولید کرده است. رایج ترین نوع در ایران خرمای رطب مضافتی است.
ادامه مطلب
در این مطلب از ویترین نت دستگاه بسته بندی خرما را موردبررسی قرار خواهیم داد
ویژگی های یک سیستم بسته بندی خوب برای خرما
دستگاه بسته بندی خرما برای بسته بندی انواع شکلات، گز،
مسقطی، باسلوق، نبات، سوهان عسلی، قند حبه، ساقه عروس، کانفت، حلوا شکری،
قاشق تکی، سر قلیان و قطره چکان نیز قابل استقاده است.
برای اینکه یک دستگاه بسته بندی خرما کیفیت مطلوب در بسته بندی خرما را داشته باشد، لازم است از ویژگیهای زیر برخوردار باشد :
1- امکان تزریق گازهای نگ

فروش خرما مجول
بیشترین میزان فروش خرما در جهان مربوط به خرما مجول است. خرما مجول به عنوان بزرگترین و گوشتی ترین نوع خرما در جهان است که نه تنها به دلیل اندازه بزرگ و ارزش اقتصادی بسیار زیادی که دارد بلکه به عنوان یکی از مغذی ترین و مفید ترین انواع خرما نیز شناخته می شود.
خرما مجول از آن دست خرماهایی است که تازه وارد بازار ایران شده است و خوشبختانه به خوبی با آب و هوای ایران تناسب پیدا کرده است و اخیرا فروش خرما مجول نیز که بخصوص در فارس کشت م
فروش خرما با کیفیت
ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان خرما در جهان است. در اغلب شهرها و استان های جنوبی ایران فروش خرما با کیفیت در فصول مختلف سال انجام می شود.
با اینکه در برخی از روایت ها تعداد خرما کشف شده در دنیا حدود 400 گرنه عنوان شده است اما جالب است بدانید که حدود 70 نوع از ایران خرما در ایران پرورش داده می شود که بالغ بر 20 مورد از این خرما تجاری و صادراتی هستند و حداقل بیش از 10 مدل ، فروش خرما با کیفیت صادراتی ایران را تشکیل می دهند.
فر
سعدی نبودم که بگویم:هجر بپسندم اگر وصل میسر نشودخار بردارم اگر دست به خرما نرسدمن بیشتر از این‌ها می‌خواستم. من خیلی بیشتر از این‌ها می‌خواستم. من وصل می‌خواستم. خرما می‌خواستم. خرمای زیاد.
پ ن: «ما گدایانِ خیلِ سلطانیم»

پیامهای مفید با محتوای عالی را با تفکیک ده روز محرم خدمتتان تقدیم میکنم...
#ویژه_محرم
#اول_محرم
نیامد که برود، آمد که بماند...
فرموده بود: «مرگ را جز خوشبختی، و زندگی با ظالمان را جز خستگی و ملامت نمی‌بینم».
«حسین» به ما آموخت که هدف در زندگیِ انسان، چیزی فراتر از «خواب و خوراک» است...
محرم رسید...

ادامه مطلب
بیشتر با پودر هسته خرما آشنا شویم

میوه ها دارای هسته متفاوت می باشند که بعضا شامل خواص دارویی هم هستند.
یکی از میوه های بهشتی خرما  است که مردم در طب سنتی با خواص شگفت انگیز آن آشنایی فراوانی دارند.

مطلب ادامه دارد...
ادامه مطلب
جان بابا عمه آمد از حرم زخم فرقت را بپوشان اکبرم خیز از جا ، آبرویم را بخر عمه را از بین نامحرم ببر شب هشتم محرم جوانی برای همه آغاز سرکشی‌های نفس و دل سپردن به خوشی‌های دنیوی است، اما اگر دل جوان مؤمن به خدا متصل باشد و به محبت اهل بیت(علیه السلام) …
نوشته درس شب هشتم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
بس کن رباب … حرمله بیدار می شود … سهمت دوباره خنده انظار می شود … درس شب هفتم محرم امتی که به عهد خود با امام خویش پشت کند ، مرحله به مرحله شقی تر می شود تا جایی که با دیدن ذبح نوزاد شش ماهه در آغوش پدر شروع به کف زدن و …
نوشته درس شب هفتم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
سلام نارین جان .. راستش رو بخوای یک اتفاقی برام افتاد که  اولش باورم نشد 
 توی یکی از پستات برات نوشته بودم که " ارزوی پذیرایی از عزاداران امام حسین رو دارم" همون شب عمم اومد و بعد مراسم روضه خوانی بهم گفت که فردا شب پزیرایی از عزاداران با خانواده مایه و من هم جزو افراد چایی گردان هستم ..انقدر خوشحال شدم که نگو و نپرس
راستش اولین چیزی که به ذهنم اومد پست تو بود .دیشب که پذیرایی میکردم از خدا خواستم حاجت تو رو هم بده 
راستی واسه حرم امام رضا هم ب

طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگزینی قند مایع خرما بجای شکر این طرح میپردازد به چگونگی تولید کیک متناسب با قند مایع خرما در تیراژ بالا،مقدمه محصول، بررسی عرضه و تقاضا برای بازار، فن‌آوری و روش تولید، مقدار مواد خام مورد نیاز، پیشنهاد مساحت مناسب برای اجرای پروژه، مطالعه مالی و تجمع.به طور کلی قند خرما  از شیره خرما است که پس از استخراج، عصاره نخل را با از بین بردن پکتینی، پروتیین، فیبر و ترکیبات رنگی تصفیه می‌کند. فروکتوزهای شیرین
چگونه خرما را تازه نگه داریم؟ شاید تابحال بارها برایتان پیش آمده که با این مسئله رو به رو شده اید و نمی دانید که به درستی چگونه می توان خرماهای خریداری شده را طوری نگهداری نمود که تازه بمانند و خواص خود را از دست ندهند؟! به همین سبب مطلب زیر تمامی شیوه ها و روش های موجود برای این عمل را ذکر نموده است.
پیش از نگهداری درست خرما بهتر است بدانید که خرمای تازه و مرغوب را می توانید به راحتی از طریق فروشگاه ما و به صورت خرید آنلاین خرما انجام دهید و ت
امام‌باقر‌علیه‌السلام:پیامبر‌اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم‌از‌کنار‌قبر‌قیس‌بن‌فهد
گذشتند،‌در‌حالیکه‌قیس‌در‌عذاب‌بود،پیامبر‌دو‌تکه‌چوب‌بر‌قبر‌او‌گذاشتند،و‌بعد‌
فرمودند:یخفف‌(عنه)ما‌کانتا‌خضراوین،یعنی،‌تا‌وقتی‌این‌دو‌چوب‌تر‌هستند‌صاحب
قبر‌عذاب‌نمیشود.
از‌امام‌صادق‌علیه‌السلام‌:الجریده‌تنفع‌المومن‌والکافر.یعنی:این‌چوب(درخت‌خرما)
‌برای‌مومن‌وکافر‌مفید‌است.
ولذا‌بهتر‌آنست‌که‌این‌د

سلام من به محرم/به ماه دلبـــرزینــــــببه اشک سینه زنانش/کنار مــادر زینـــــب سلام من به محرم/به آن که صاحب آن استبه کاروان بهاری/که درمسیر خزان استالسلام علیک یا اباعبداللهمراسم دهه اول محرم الحرام ١۴۴١با سخنرانیحجة الاسلام والمسلمین عباس‌زادهبا نوای کربلاییانعلیرضا دهقانیمصطفی صائبیمهدی جوانمردیو دیگر مداحان اهل بیت علیهم‌السَّلامِاز شنبه مورخ ٩ شهریور ماه ١٣٩٨هرشب از ساعت ٢٠:٣٠شیراز فرهنگ شهر حسینیه شهید مطهری#مجمععاشقا
نواحی رشد و پرورش خرما باید شرایط بسیار مساعد و مناسب داشته باشد تا نخل خرما بتواند به خوبی رشد کند و میوه خرما کاملاً مراحل رشد را طی کند.
درخت خرما در شرایط آب و هوایی گرم و تمام آفتابی به خوبی رشـد مـی کنـد و میـوه مـی دهـد. در مناطقی که شرایط چندان مناسب نباشد ممکن است که درخت خرما رشد کند اما میوه نمـی دهـد. حـداقل دمای مورد نیاز در فصل رویش و گل دهی برای خرما در حدود ۱۷/۵ درجه سـانتی گـراد اسـت و تنهـا در مناطقی میوه می دهد که فصل رویش در آن
 اختتامیه طرح تابستانه موسسه ثقلین با نام “هم خدا هم خرما” امروز عصر با حضور مسئولین موسسه ثقلین و همچنین حسین فلاح، فرماندار، محمود اسدزاده، شهردار و برخی از اعضای شورای شهر و چند تن از مسئولین میبد در سالن ارشاد برگزار شد.
ادامه مطلب
بیشتر با شیره طبیعی خرما آشنا شویم

شیره طبیعی خرما نخل هیرون  خواص فراوان و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. این محصول به  کمک آب و اعمال حرارت غیر مستقیم و سپس پاستوریزه و استریلیزه ، تولید می شود.

مطلب ادامه دارد...
ادامه مطلب

خرما، غنی از چربی، کلسیم، سولفور، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس، منیزیم و سایر مواد معدنی و ویتامین هاست که همه این ها برای سلامتی بدن بسیار مفیدند.
برخی از متخصصان بر این باورند که خوردن یک عدد خرما در روز برای داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم ضروری است. مزایای بسیار زیاد خرما باعث شده است این میوه یکی از بهترین مواد تشکیل دهنده برای توسعه عضلات باشد.

ادامه مطلب
بسم رب المهدی...
پروانه های سوخته / ۱
سلام بر محرم...
 روز اول محرم: روز دق الباب خانه ی حسین(ع) است، با نام سفیر مظلومش، مسلم بن عقیل(ع)
مسلم؛ آن باب الحوائج حاجت روا نشده است؛ و حاجت مسلم چیزی نبود جز "نیامدن حسین(ع) به کوفه"مسلم؛ آن عابر تنهای کوچه های کوفه ...

آغاز فصل برگ ریزان حسین(ع) استآغاز فصل پاییز زینب(س) استاولین برگ افتاده از درخت حسین(ع)مسلم بود که  از بام دارالاماره ...
اخبار تازه از کوفه می رسد:کوفیان چند روزی ست شغل جدیدی برای خود دست و
بسم رب المهدی...
پروانه های سوخته / ۱
سلام بر محرم...
 روز اول محرم: روز دق الباب خانه ی حسین(ع) است، با نام سفیر مظلومش، مسلم بن عقیل(ع)
مسلم؛ آن باب الحوائج حاجت روا نشده است؛ و حاجت مسلم چیزی نبود جز "نیامدن حسین(ع) به کوفه"مسلم؛ آن عابر تنهای کوچه های کوفه ...
آغاز فصل برگ ریزان حسین(ع) استآغاز فصل پاییز زینب(س) استاولین برگ افتاده از درخت حسین(ع)مسلم بود که  از بام دارالاماره ...
اخبار تازه از کوفه می رسد:کوفیان چند روزی ست شغل جدیدی برای خود دست و پ
اَلسلامُ علی الحُسین▪️مراسم عزای روز اول محرم▪️
سخنران:حُجت الاسلام سید شفیع امامیبانوای:کربلایی علی محجوبزمان:یکشنبه 10شهریور ساعت 17:30
مکان:کوی شهدای اسلام نبش کوچه 21 
پایگاه مقاومت بسیج المهدی(عج) رشت 
#منتظرتان_هستیم
 اختتامیه طرح تابستانه موسسه ثقلین با نام “هم خدا هم خرما” امروز عصر با حضور مسئولین موسسه ثقلین و همچنین حسین فلاح، فرماندار، محمود اسدزاده، شهردار و برخی از اعضای شورای شهر و چند تن از مسئولین میبد در سالن ارشاد برگزار شد.
ادامه مطلب

فروش خرما صادراتی
خرما از مهم ترین محصولات کشاورزی ایران اسه ت که بصورت اغلب پیش فروش خرما و یا بصورت فروش خرما بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم از نخلستان های کشور انجام می شود. بسیاری از شرکت های بسته بندی و فروش خرما برای اینکه بتوانند نیاز مشتریان خود را تامین کنند از قبل اقدام به خرید خرما از مزارع بزرگ تولید خرما در ایران می کنند.
عمده فروش خرما صادراتی ایران به کشور های هند و چین و بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی و برخی از کشور های آمر
{از عاشورا تا ظهور - شماره 38}

حضور امام زمان در دسته عزاداری

روز عاشورا بود و موج عزاداران - از هر سو - به طرف کربلا در حرکت بود، علامه بَحرالعلوم به همراه گروهی از طلبه ها به استقبال عزاداران می رفتند..
به محلّه طُویریج رسیدند (که دسته ی سینه زنی و سبک سینه زنی شان مشهور است) وقتی سیدبحرالعلوم به آنها رسید ناگهان - با آن کهولتِ سن و موقعیت اجتماعی و علمی - لباس خود را به کناری گذاشت و در صفِ سینه زنان با شورِ وصف ناپذیری به سینه زدن پرداخت! پس از
السلام علیک یا حامل لواء الحسین …. یا ساقی العطاشی بکربلا ‌‌‌…اگر آب ریخت فدای سرت ای یار بیا ..‌‌. شب نهم محرم عباس هم که باشی شیطان برای تو برنامه دارد و دنبال جدا کردنت از رهبرت است …عباس هم که باشی برایت امان نامه می آورند …تو هستی و انتخاب …مرگ سرخ و …
نوشته درس شب نهم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
چلوخورش قیمه
قدمت ادای نذری به صورت چلوخورش قیمه زیاد نیست و شاید حداکثر 80-90 سال باشد. تا قبل از آن شربت، نان و خرما، شیرداغ و انواع آش از ماکولات مراسم عزاداری بوده اند که قدمت آن به دوره صفویان می رسد که مراسم سوگواری از آن زمان شکل و شمایلی رسمی و باشکوه به خود گرفت. اینکه چرا قیمه غذای اصلی این مراسم شده است، دقیقا معلوم نیست و دلایل متفاوتی برای آن ذکر می شود که هیچ کدام سندیت ندارد. گروهی معتقدند قیمه یکی از آسان ترین غذاهایی است که دنگ و
‏یه بسته خرما گرفتم داخلش زنبور بود 

بردم پس بدم 

یارو گفت این اصل و خالصه دیگه

گفتم اون عسله، باید داخل این شتر باشه
.... 
۶ سالگی اولین بار میخواستم تنهایی برم حموم هنوز لخت نشده بودم مامان بزرگم داد زد محمد آب جوش میریزی بسم الله بگو جنا فرار کنن نسوزن

همونجا چنان ریدم تو شلوارم که ۱۲ سالگی تنهایی نمیرفتم
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 نمازهاى ماه محرم  محرم ماه غصه و اندوه اهل بیت و ماه اقامه تعزیه و مجالس سوگ ، به خاطر بزرگداشت یاد اباعبداللّه الحسین علیه السلام و یارانش است . ماه آشنا شدن به روح مذهب و مرام حسین علیه السلام و پى بردن به دعوتهاى آموزنده قرآن و مکتب تشیع و تربیت روح ملت با روش و طریقت سرور آزادگان است . از امام رضا علیه السلام روایت است که چون ماه محرم داخل مى شد، کسى پدرم را خندان نمى دید.
1. نماز شب اول :از رسول اکرم صل الله علیه و آله روایت شده است : کسى که در
خواص ارده و خرما شامل برطرف کردن بیماری‌های ناشی از غلبه سردی بر بدن، رفع بی‌حسی، کرختی و خستگی، پیشگیری و درمان کم خونی، تقویت استخوان‌ها، کاهش کلسترول بد خون، تقویت حافظه، افزایش قدرت یادگیری، تقویت نیروی جنسی و قوای جسمانی می‌شود.

یکی از بهترین صبحانه‌های روز‌های سرد سال، خوردن ارده و شیره خرما است. ارده و شیره خرما میزان بالایی از گرما و انرژی را به سلول‌های بدن می‌رساند و ضمن داشتن احساس سیری، انرژی و مواد غذایی مورد نیاز

مشخصات خرما مضافتی صادراتی
تردیدی نیست که به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات کشاورزی ایران باید خرما را نام برد و در بین خرما صادراتی ایران خرما مضافتی جایگاه به مراتب ویژه تری دارد.
خرما مضافتی از آن دست خرماهای با کلاس و بسیار شکیل و البته با طعم و مزه بسیار خوب است که تقریبا بین همه افراد محبوبیت زیادی دارد. خرما مضافتی در سال های اخیر با بسته بندی های متفاوت وارد بازارهای خارجی شده است و این خرما در درجه کیفی بالاتر برای صادرات انتخاب
آموزش درست کردن معجون شیر خرما

معجون شیر خرما یک نوشیدنی یا دسر بسیار مقوی و خوشمزه بسیار مناسب برای خانم های باردار و کودکان است. پس از تهیه این معجون در کنار یک موزیک آرام از نوشیدن آن لذت ببرید! نوووووش جان

اگر احساس ضعف می کنید، خودتان را تحویل بگیرید و یک معجون مقوی برای خودتان درست کنید. در این هوای گرم بنشینید و با لذت آن را نوش جان کنید.

مدت زمان آماده سازی: 20 دقیقه    مدت زمان بسته شدن در یخچال: 4 ساعت    میزان سرو: 6 نفر
ادام
صلی الله علیک یا بن الحسن المجتبی … می رسد ازتـَهِ گودالْ صدا واویلا عـمّه کشـتند عمو جانِ مرا واویلا جایِ من نیست در این خیمه خداحافظِ تو نیزه از کِـتف رسیده به کـجا واویلا شب پنجم محرم در لحظه باید وظیفه را شناخت ، از هیچ چیز نترسید و به آن عمل کرد … …
نوشته درس شب پنجم محرم اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
ماه مُحَرّم یا محرم‌الحرام نخستین ماه تقویم اسلامی (هجری قمری) و به اعتقاد مسلمانان از جملهٔ ماه‌های حرام است. نام این ماه پیش از اسلام در دوران جاهلیت مؤتمر (در عربی: مُؤْتَمِر یا المُؤْتَمِر) بوده‌است و در زمان جاهلیت محرم (در عربی :المُحَرَّم) نامی بوده که به ماه صفرگفته می‌شد. محرم نخستین ماه از ماه‌های دوازده‌گانه قمری و یکی از ماه‌های حرام است که در دوران جاهلیت و نیز در اسلام، جنگ در آن تحریم شده بود.
شب و روز اول محرم به عنو
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

اعمال شب چهارم ماه محرم
 مداومت برخواندن زیارت عاشورا در شب چهارم ماه محرم که از جایگاه خاصی در بین اعمال محرم برخوردار است مورد تاکید قرار گرفته است.
 قرائت زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم از جمله اعمالی است که بزرگان دین اسلام و «ائمه معصومی
با پودر طبیعی هسته خرما بیشتر آشنا شویم

خرما خود یکی از بمب های انرژی زایی محسوب می شود که خواص بی شماری دارد و زیر مجموعه خواص این بمب هیجان انگیز هسته آن هم از این نعمت بی نصیب نمانده است و خواص دارویی فراوانی را به خود اختصاص داده است .

مطلب ادامه دارد...
ادامه مطلب
چلوخورش قیمه

قدمت ادای نذری به صورت چلوخورش قیمه زیاد نیست و شاید حداکثر 80-90 سال باشد. تا قبل از آن شربت، نان و خرما، شیرداغ و انواع آش از ماکولات مراسم عزاداری بوده اند که قدمت آن به دوره صفویان می رسد که مراسم سوگواری از آن زمان شکل و شمایلی رسمی و باشکوه به خود گرفت. اینکه چرا قیمه غذای اصلی این مراسم شده است، دقیقا معلوم نیست و دلایل متفاوتی برای آن ذکر می شود که هیچ کدام سندیت ندارد. گروهی معتقدند قیمه یکی از آسان ترین غذاهایی است که دنگ
دانلود اهنگ نگار محرم سنینیم,دانلود اهنگ جدید نگار محرم,نگار محرم,دانلود اهنگ نگار محرم,سنینیم,دانلود فول البوم نگار محرم,دانلود اهنگ سنینیم
منبع:https://persionblog.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%85/
در یزد تبلیغ شده با ۳۵۰ هزار تومان می‌توان برای سه روز در «مراسم عزاداری چند صد ساله سینه‌زنی و نخل‌برداری» شرکت کرد و در بافت قدیمی این شهر گشت زد. «تور محرم» ادبیات تازه‌ای در گردشگری است که به برخی استان‌ها سرایت کرده است.
ادامه مطلب
بهترین نوع خرما مضافتی
استان کرمان بزرگترین استان ایران در تولید خرما است که تنها بالغ بر 120 هزار تن خرما مضافتی سالیانه در شهرستان بم این استان برداشت می شود و اغلب خرما مضافتی و سایر انواع خرماهایی که در این استان برداشت می شود به مصرف صادراتی می رسد.
خرما مضافتی را می توان در رده مهم ترین محصولات کشاورزی استان کرمان و شهرستان بم دانست. خرما مضافتی دارای سه درجه کیفی است که این درجه کیفی با در نظر گرفتن عواملی مانند بزرگی خرما، میزان رطوب
خرید خرما مضافتی
فروش انواع خرما مضافتی و رطب درجه یک صادراتی برای بازارهای خارجی و اروپایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای صادرکننده گان با رعایت تمامی اصول بهداشتی و اراده گواهینامه ها و ایزو های بین المللی برای صادرات
شرکت سپندتی دی
شماره تماس برای هماهنگی و خرید و راهنمایی
00989909454718 تماس تلفنی و سایر شبکه های اجتماعی
گروهی بر این باورند که خرما به دلیل
ارزش غذایی بالایی که دارد باید مرتبا مصرف شود و هر روز انواع غذاها و یا نوشیدنی
ها را با خرما درست می کنند و خرما به عنوان یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده
در غذا و خوراکی های آنها است. عده ای نیز اعتقاد دارند که خرما قند زیادی دارد و
می توان باعث مرض دیابت شده و یا مشکلاتی را برای بدن به وجود بیاورد.
تردیدی نیست که بر اساس بسیاری از تحقیقات
و گزارشات حاصله از دانشمندان قدیم و جدید و طبق آزمایشات دقیق انجام
از وقتی که مرزهای محرم و نا محرم فراموش شد، جلسات مختلط و بدون رعایت مسایل شرعی رایج شد، مردان نا محرم دستان زنان نا محرم را به نام مربی و مسئول بالا برود، پول های هنگفت توسط حقوق بشر به اشتباه هزینه شد و همه به نام آزادی و حقوق بشر سکوت کردیم...
ادامه مطلب
یادمه سال پیش گفتم دیگه خوب شد محرم کامل از سال تحصیلی و ترم های دانشگاه میاد بیرون و از سال بعد با خیال راحت میرسم به  محرم...جونم براتون بگه امسال توو همین بازه باید 3 تا درس ارائه استاد پاس کنم.

هر گه که گویم این دل ریشم درست شدبر وی پراکند نمکی از ملاحتش!#سعدی
خرما، میوه های تاریخ خرما (Phoenix dactylifera L.) یک غذای اصلی عمده در مناطق خشک شمال آفریقا و خاورمیانه می باشد و تاریخ کاشت نقش مهمی در اقتصاد و زندگی اجتماعی این مناطق ( Janick et al.، 2008؛ Botes et al.، 2002؛ El-Deek et al.، 2010). بیش از 3000 نوع تاریخ در جهان وجود دارد. ایران، عراق، مراکش و تونس دارای ژرم پلاسم های متنوعی هستند (Zaid et al.، 2002؛ Abdelmajid، 2005). در حالی که کف خرما در درجه اول برای غذا کشت می شود، برخی از گونه های محلی به طور سنتی برای مصرف حیوانات رشد می کنند (ویلیامز،
خواص ارده و خرما شامل برطرف کردن بیماری‌های ناشی از غلبه سردی بر بدن، رفع بی‌حسی، کرختی و خستگی، پیشگیری و درمان کم خونی، تقویت استخوان‌ها، کاهش کلسترول بد خون، تقویت حافظه، افزایش قدرت یادگیری، تقویت نیروی جنسی و قوای جسمانی می‌شود.

یکی از بهترین صبحانه‌های روز‌های سرد سال، خوردن ارده و شیره خرما است. ارده و شیره خرما میزان بالایی از گرما و انرژی را به سلول‌های بدن می‌رساند و ضمن داشتن احساس سیری، انرژی و مواد غذایی مورد نیاز
این محصول بی نظیر سرشار از کلسیم و املاح معدنی موجود در خرما است.از این سرکه سنتی خوش طعم می توان به عنوان چاشنی انواع غذا و تهیه انواع ترشی و سس  استفاده کرد.
این محصول با کیفیت و طبیعی دارای خواص دارویی خرماست ازجمله :
1- موثر در درمان انگل معده و روده
2- درمان کبد چرب ، کلسترول و چربی خون
3- برطرف کننده سودا و صفرا
4- برطرف کننده جوش و لک پوست
5- مصرف کننده گان گرامی دقت داشته باشند که مصرف روزانه سرکه خرما به هضم بهتر غذا و ضدعفونی کردن معده کمک
وقتی‌حضرت‌آدم‌علیه‌السلام،به‌زمین‌آمد،احساس‌تنهایی‌میکرد،خداوند‌درخت‌خرمایی
‌را‌برای‌او‌فرستاد‌،تا‌با‌او‌انس‌بگیرد،وو‌قتی‌زمان‌وفات‌حضرت‌آدم‌فرا‌رسید،
به‌فرزند‌خود‌وصیت‌کرد‌،که‌شاخه‌ای‌از‌در‌خت‌خرما‌را‌گرفته‌ودو‌نصف‌کرده
وآنرا‌در‌کفن‌او‌بگذارد،واز‌آنوقت‌به‌بعد‌در‌بین‌انبیاء‌،بعدی‌سنت‌شدوبه‌آن‌عمل‌
میشد،ودر‌زمان‌جاهلیت‌،این‌سنت‌فراموش‌شده‌بود‌،که‌پیامبر‌اسلام‌آنرا‌ز
خُرما یا رطب گیاهی تک‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگ‌های آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.
رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملاً رسیده دارد.
میوه خرما جزو میوه‌های سته می‌باشد یعنی تمام قسمت باریکاری آن گوشتی و حاوی مواد غذایی است. خرما از دورانِ باست
صوت مهدی رسولی؛ دهه اول محرم ۹۷ 
مداحی های جدید حا مهدی رسولی در لینک زیر در دسترس و قابل دانلود است:
مداحی جدید مهدی رسولی
دانلود گلچین بهترین مداحی‌های حاج مهدی رسولی

صوت مداحی های دهه اول محرم سال ۱۳۹۷ مهدی رسولی را در ادامه می توانید مشاهده و دانلود نمایید ... آرشیو مداحی سال قبل حاج مهدی رسولی
مهدی رسولی محرم 97 شب 4 
مهدی رسولی - حاج مهدی رسولی - هیئت ثارالله زنجان - رهروان امام و شهدا - مداحی شب چهارم محرم 97 حاج مهدی رسولی. مهدی رسولی هیئت
امشب شب اول محرمه و امسال نسبت به شروع محرم یک خاصی دارم.
میتونم بگن من آدم خوش شانسی بودم که تو خانواده ای بعنوان عروس وارد شدن که محرم و صفر براشون خیلی ارزشمنده.من هم میتونم توی حال و هوای محرم قرار بگیرم.
انشالله امام حسین امسال یک نگاه خاص به همه داشته باشن و من و خانوادمو هم یکطور دیگه از وجودشون سعادتمند کنند.
اول از همه شفای عشق زندایی رو ازت میخوام یا امام حسین.معجزه تو بهمون نشون بده.
و بعد سلامتی خانوادمون و عاقبت بخیری همه.و فرزندان
لباس سیاه نشانه عزا و ماتم است و اختصاص به دهه اول ندارد بلکه در کل محرم می توان مشکی پوشید و خوب است. اگر کسی نمی خواهد همه ماه محرم را لباس مشکی بپوشد، می تواند دهه اول را بپوشد. البته الزامی در پوشیدن لباس مشکی برای ایام عزاداری سید الشهدا وجود ندارد اما پوشیدن لباس مشکی برای امام حسین(ع) بسیار ثواب دارد.
موضوع پوشیدن لباس های سیاه که در ماه های محرم و صفر، حال و هوای خاصی به خود می گیرد، همواره مطرح بوده و همیشه از دو زاویه با آن برخورد شده ا
✨✨مرده شور ترکیبت را ببرند ✨
مردی به نزد قاضی آمد، گفت: ای راهنمای مسلمانان! اگر خرما خورم، دین مرا زیان دارد؟ گفت: نه. گفت اگر قدری سیاه دانه با آن خورم چه؟ گفت: عیبی نباشد. گفت: اگر آب خورم چه شود؟ گفت: بر تو گوارا! آن مرد گفت: خب شراب خرما از همین سه است. آن را چرا حرام گویی؟ 
قاضی گفت: ای مرد، اگر قدری خاک بر تو اندازم، تو را ناراحتی پیش آید؟ گفت: نه. گفت: اگر مشتی آب بر تو ریزم، چه؟ گفت هیچ نشود. گفت: اگر این آب و خاک را با هم بیامیزم و از آن خشت
شب هشتم محرم 
حاج آقا گفت تو زندگی ما همیشه پر از نشونه هاییه  که خدا حواسش بهت هست ، مثلا سر کلاس نشستی یهو معلم درباره موضوعی صحبت میکنه که چند روزه ذهنتو گرفته ، اون‌ موقع اگه چشماتو ببندی رو به این نشونه ها، یعنی اینکه تو‌ نخواستی ، تو قبول نکردی ، 
وگرنه خدا همیشه در خونه اش بازه ... 
امشب یکم دلم گرفته ، فقط ازتون میخوام سر دعاهاتون 
یه گوشه چشمی هم به من داشته باشید لطفا ...
یک طرف اکبر به میدان میرود 
دامن کشان ... 
شب هشتم محرم ، شب حضرت
{از عاشورا تا ظهور - شماره 32}

عزاداران و دعا برای ظهور

خواسته ها و دعاها از درد بلند می شوند؛ به عبارتی دیگر، پشتِ هر فریادی «درد» ی ست! دعای از سَرِ سیری به چه دردی می خورد؟! دعای حقیقی آن است که دردمندانه و با تمنّا باشد؛ بهتر بگویم: « دعا، خواندن نیست؛ خواستن است! »
حالا اگر امام زمان به تو بگوید دعا کنی، در واقع چه مقصودی دارد؟ فقط دعا؟!
او خود، دعا (ی حقیقی) می کند برای عزادارانی که دغدغهٔ ظهور دارند! در کتاب شریف مِکیالُ المَکارم نقل شده ح
روغن هسته خرما Nlife 
حاوی بسیاری از ویتامین ها از جمله :A,B,C,D,E,K,B1,B2,B5,B6,B9,B12 و دیگر ویتامین ها ، املاح و مواد معدنی همچون : آهن ، کلسیم ، منیزیم ، روی ، پتاسیم ، فسفر ، منگنز و همچنین دارای اسید های چرب مفید می باشد و اصلی ترین ویژگی این روغن جذب سریع آن در پوست بوده و به همین دلیل به سرعت مواد مغذی و ویتامین های آن جذب پوست و سلولهای پوستی می گردد و تاثیر گذاری آن در مدت زمان کوتاه قابل مشاهده و مطلوب خواهد بود .از این روغن برای برای جوانسازی ، شفافیت

دلم برای حال و هوای محرم و ماه رمضان تنگ شده.

شاید بگین وات ده فاک،
من ادم مذهبی ای نیستم، ولی دلم برای ماه محرم و رمضان و مسجد رفتن و یا حتی کنار خیابون راه رفتن و حرف زدن با دوست و اشناها تنگ شده.

:( حال و هوای ایران رو هم میخوام مسجد اینجا برم چیکار؟ برای دوپس دوپس و حس و حالش میرم.

بچه که بودیم بعد مدرسه با خانواده یا همسایه ها یا گاهی اگه فامیلی نزدیک خانه ما زندگی میکرد میرفتیم مسجد و کلی حرف میزدیم.

و اون اخونده که سخنرانی میکرد همه ش
امشب شب سوم ماه رمضانه  تو مجلس بی اختیار همینطور یاد شب سوم محرم میوفتادم.شب سوم محرم خیلی احساسیه خیلی خاصه... خیلی دلتنگ محرم شدم؛ یعنی میتونم محرم امسال رو هم درک کنم.امشب به جای شعر شب جمعه روضه شب سوم رومیزارم
اومدی کنج ویرونهسرزدی آخر به این خونهتو ببخش گرفته ام لکنتچون لبام مثل تو پرخونهبابام بابام کجا بودی تو تاحالابابام بابام انگار تو هم زدن اینابابام بابام عمه میگفت رفتی سفربابا رفتی چرا رو نیزه هامن میدونم اخرشم از دیدنت سیر نمی
بسم الله

پیش از اسلام، عرب جنگ در ماه محرم را حرام می دانست و ترک مخاصمه می کرد؛
لذا از آن زمان این ماه بدین اسم نامگذاری شد.(1) و روز اول محرم را اول
سال قمری قرار دادند.(2) در توضیح این که چرا ماه های دیگر که جنگ در آنها
حرام است، محرم نامیده نمی شود می توان گفت: چون ترک جنگ از این ماه شروع
می شد به آن محرم گفتند.
این ماه در مکتب تشیع یادآور نهضت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و حماسه جاودان کربلاست. این
ماه، یادآور دلاورمردی های یاران با وفای ا
ماه محرم شال عزا  به  سر  ز  عزای  محرم  استخون گریه گر کنی به نظر باز هم کم استتنها  نه جن و انس در این غُصه  سوگوار در عرش بانگ نوحه از این حجم ماتم است هر سال  با شکوه تر از سال های  پیش افراشته به لطف خدا  قد  پرچم  است آری !  حسین از  من  و  او  پاره  تنم گلواژه از رسول همان ختم اعظم است باید دوباره رخت عزا  را به تن  نمود "باز این چه شورش است که در خلق عالم است "هفتاد و دو ستاره  به روی زمین نشست در خیمه العطش به فراسوی  شبنم است سرها چه
محرم فصل شروع حماسه های عاشورایی

محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده، یک انقلاب خونین، یک مظلومیت آشکار و یک مجموعه‌ی از حماسه های بی نظیر است. محرم ماه خداست. ماه که خون خدا بر زمین ریخت و بهترین بندگان خدا در دست بدترین موجودات زمینی به شهادت رسید.

ماه محرم فصل شکفتن لاله های مقاومت خونین اسلام است.همان گونه که سرآغاز زوال حاکمیت های فاسد نیز است. محرم تاریخ است اما نه تاریخ عادی و روز مره زندگی، کار، فعالیت، مصرف و معامله، محرم تاریخ ی
رسم زیبای مازندران در محرم.
این روزها در کشور عزیز ما مراسم مذهبی ماه محرم درحال اجراست. برخلاف شهرهای بزرگی مثل تهران و مشهد و.... تعداد عزادارها و دسته‌های عزاداری در شهرهایی همچون ساری، مرکز استان مازندران کم است. به غیر از دسته‌های عزاداری اکثر مساجد این شهر در روز تاسوعا و عاشورا پذیرای هیچ مهمانی نیستند. اما.....
ادامه مطلب
برنامه نویس محمد حسین خ بهم میگه غذا سالم آوردی ؟ با خودت !!!! بهش خرما تعارف کرده ام 1!! بعدش برنامه نویس آقای ایمان سین میگه تو ازدواج کردی ؟ غذای سالم میخوری ؟ داستان داریم از دست اینها !!!!! شاید هم باورشون نمیشه دارم تغییر میکنم رضای که توی طول روز چیزی نمیخورد و اگر آبدارچی شرکت خانم کاف چای نیمورد چیز دیگه ی نمیخورد امروز با خودش غذا آورده فلاسک آب چای !!!! خرما !!!!!! بهرحال میخوام تغییر کنم این قدر مسخره میکنند نمیذارند !!!! بهرحال فعلا میخوام ی
واقعا این چجور تعزیه هایی هست ک تو ماه محرم اجرا میکنن ؟ 
خیلی بی کیفیت و مسخره اجرا میکنن جوری که بیشتر مضحکه خاص و عام میشن 
پارسال ی تعزیه رفتم شمر جا موبایلى داشت و شلوار جین آبی
حرمله ساعت داشت ،اون یکی کفش اسپرت قرمز پوشیده بود اصلا ی وضعی بود 
روغن هسته خرما Nlife 
حاوی بسیاری از ویتامین ها از جمله :A,B,C,D,E,K,B1,B2,B5,B6,B9,B12 و دیگر ویتامین ها ، املاح و مواد معدنی همچون : آهن ، کلسیم ، منیزیم ، روی ، پتاسیم ، فسفر ، منگنز و همچنین دارای اسید های چرب مفید می باشد و اصلی ترین ویژگی این روغن جذب سریع آن در پوست بوده و به همین دلیل به سرعت مواد مغذی و ویتامین های آن جذب پوست و سلولهای پوستی می گردد و تاثیر گذاری آن در مدت زمان کوتاه قابل مشاهده و مطلوب خواهد بود .از این روغن برای برای جوانسازی ، شفافیت
تک پایانی - دوباره رسیده محرم - روز ششم محرم

دودومه - حیدر کرار - روز دهم محرم

روضه روز نهم محرم

شور لطمه زنی وا حسینا روز هفتم محرم

شور لطمه زنی چند روزه که شب نهم

شور- تو که سرتا به پا خود پیغمبری روز هشتم محرم

شور روز دهم محرم سر افتاد

شور روی لبم واویلا روز نهم محرم

شور-مولا حسن جان-رزو ششم محرم

شور نوکر حسین عاقبت بخیره روز نهم محرم

شور هنگامه خشم و رزم سالاره شب نهم

شور پیکرت میون گوداله روز دهم محرم

نقاب میزنه شور شب نهم

واحد ت
السلام علیک یا ابا عبدالله
▪️باز محرم رسید، ماه عزای حسین؛
سینه‌ی ما می‌شود، کرب و بلای حسین

▪️کاش که ترکم شود غفلت و جرم و گناه
تا که بگیرم صفا، من ز صفای حسین سبک کیوکوشین کان کاراته استان همدان فرا رسیدن  ایام محرم و شهادت سیدالشهدا را ه دوستدارن این حضرت تسلیت عرض مینمایید.
جناب آقای محرم آقازاده امیدوارم یه روزی این مطلب رو بخونی و بفهمی که واقعا تدریس و فن بیان بلد نیستی بعد چجوری این همه ویدئو پر کردی و گذاشتی تو کاسه معلمای بیچاره که به اجبار بشینن ببینن. واقعا اگه یه روزی از نزدیک ببینمت یه شی قابل توجه رو به سمتت پرتاب میکنم :|

هشتگ عصبانیت و کلافگی
مداحی زیبای استدیویی (هایمهدی) حاج ملا باسم کربلایی
قبل از شروع ماه حزن و اندوه آل البیت {عصمت وطهارت} وتمام شیفتگان(محرم الحرام)، حاج ملا باسم کربلایی در صدد این برآمد که توسلی به امام عصر{عج الله تعالی فرجه}شود و از أحوال ایشان در ماه محرم برای ما، قطری از دریای خون آلود دل حضرتش؛بیان کند.
ادامه مطلب
همه
چیز درباره خرما
خرما
میوه ای خراکی ، دارای گوشتی نرم و هسته اس سخت، طعم شیرین و میوه ای خوشه ای شکل
در زمان رویش بر روی درخت دارد  و بصورت
آویزان تا زمان رسیدن باقی می ماند. ارتفاع درخت نخل بین 10 تا 20 متر بسته به نوع
درخت متفاوت می باشد.
  خرما
همانند سایر میوه ها دارای رشد مشخصی است اما بصورت کلی به سه مرحله رشد خرما را
تقسیم می کنند، مرحله خارک که خرما نرسیده است، مرحله رطب که در برخی از خرما ها
قابل استفاده است و مرحله رسیدن خرما که در این